recepce@sporthoteldm.cz
Poznejte krásu zdejší přírody pěšky. Nechte se vyvézt lanovkou na hřeben k chatě Slaměnka, odkud vede síť nádherných horských pěšinek a stezek pro pěší turisty. Pohodlně se po značených hřebenových turistických trasách můžete vydat třeba na vrchol Kralického Sněžníku, k prameni řeky Moravy nebo na polskou stranu hřebene.
z Mariánského kopce je krásný výhled na Králíky, Suchý vrch a Králický Sněžník.
- vojenské muzeum Králíky představuje svojí polohou a zaměřením centrum Králické pevnostní oblasti, pojítko mezi provozovanými muzei v pevnostních objektech, informační centrum čs. opevnění z let 1935-1938 a především celoročně přístupnou vojensko-historickou expozici, věnovanou armádě a obraně státu.
Tvrze – Hůrka, Bouda, Hanička, Adam
Hora Klepáč v masivu Králického Sněžníku patří ke geograficky nejzajímavějším místům České republiky. Tento vrchol je totiž místem, kde se nachází rozvodí mezi třemi evropskými moři. Z jihovýchodních svahů míří voda do Moravy a dále do Dunaje a Černého moře, z jihozápadních do Labe a do Severního moře a ze severozápadních do Odry a moře Baltského. S klidem tak o místě můžeme hovořit jako o střeše Evropy. Dlouho byl tento fakt opomíjen anebo bylo rozvodí mylně přesunováno na vrchol Králického Sněžníku. Výraznou změnu přinesl až rok 2009, kdy začala na Klepáči vyrůstat dřevěná rozhledna. Rozhledna slouží zároveň jako protipožárni hlídková věž, jelikož oheň často sužuje okolní lesy na obou stranách hranice .
Zcela unikátní rozhledna je od roku 2007 pýchou obce Červená Voda na pomezí Orlických hor a Hrubého Jeseníku. Majestátní věž je dominantou nedaleké Křížové hory (735 m), která se do historie regionu zapsala jako známé poutní a výletní místo.
Poloha Suchého vrchu v 995 m nad mořem poskytuje rozhled do širokého okolí, který ještě umocňuje 33 metrů vysoká rozhledna (původně vodárenská věž). Odtud můžete spatřit Šerlich, Kralický Sněžník, Kladsko, Hrubý Jeseník s Pradědem a za dobrých podmínek také Sněžku.
Přehradní nádrž Pastviny leží v okrese Ústí nad Orlicí, v obci Pastviny. Napájí ji řeka Divoká Orlice. Přehrada se stavěla v letech 1933–1938. V zatopené oblasti muselo být zbouráno 74 domů (obytné domy, obchody, škola atd.).
Zemská brána - chráněný přírodní výtvor a oblíbené výletní místo. Je tak pojmenován skalnatý úsek Divoké Orlice protínající pod osadou Čihák napříč snížený hřbet Orlických hor. U mostu začíná naučná stezka Zemská brána. Její 3 km dlouhá trasa, která má celkem 22 zastavení, sleduje modrou turistickou značku směrem na Klášterec nad Orlicí.
V Termálních lázních Velké Losiny můžete pečovat o své zdraví, relaxovat v termálních bazénech a užívat si láznění. Více jak 450 let historie řadí Termální lázně Velké Losiny mezi nejstarší a nejznámější moravské lázně. Vyzkoušejte staletou tradici a jedinečné sirné termální prameny, které mají blahodárné účinky na pohybový aparát, nervovou soustavu a kožní nemoci. Teplota pramenů se pohybuje okolo 36°C a losinská balneoterapie je využívá k léčebným koupelím a k zásobování vnitřního i venkovního bazénu. Návštěva je vhodným tipem pro rodinný výlet.
Velkolosinská manufaktura dnes patří k nejstarším doposud pracujícím podnikům svého druhu v Evropě. Ruční papír se zde stále vyrábí tradičním postupem z bavlny a lnu. Pro svou vysokou kvalitu a staletou trvanlivost se používá zejména ve výtvarném umění. Unikátní areál významné technické památky, která zejména z pohledu více jak čtyřsetleté kontinuity tradiční ruční papírenské výroby nemá v oblasti střední Evropy obdoby, byl v roce 2002 vládou České republiky prohlášen národní kulturní památkou.
V Žamberku je překrásný venkovní aquapark. Je součástí sportovního areálu Pod Černým lesem, parkoviště zdarma je hned vedle hlavní silnice č.11. V Šumperku je krytý plavecký bazén, venkovní bazén, venkovní brouzdaliště s hřibem, kryté brouzdaliště s chrliči, finská sauna.
Morava pramení pod vrcholem Králického Sněžníku na území obce Dolní Morava v katastrálním území Velká Morava, v nadmořské výšce 1380 m v upravené studánce. Hluboké údolí odděluje východní a západní hřbet pohoří Králického Sněžníku. V jižním úbočí Králického Sněžníku vytváří strmý žleb, kde přijímá několik potoků. Má zde charakter rychle mohutnícího horského potoka. Hora Králický Sněžník je nejvyšší horou celého masivu Králického Sněžníku. Nadmořská výška je 1424 m n. m. Můžete se na něj vydat pěšky přímo z Dolní Moravy nebo si cestu zkrátit lanovkou na Slaměnku.
Expozice se nachází v Hanušovicích a mapuje historii pivovarnictví od jeho počátků až po současnost. Najdete zde suroviny, bez kterých by pivo nikdy nevzniklo. Příjemné je i to, že tady můžete zlatý mok také ochutnat. Pod muzeem je umístěna stylová restaurace.
Muzeum řemesel je umístěno v památkově chráněném areálu Nového dvora z roku 1750. Zahrnuje více než 50 ucelených ex¬pozic řemesel a živností z období 1840 - 1930. Kromě relativně známých profesí, jako je truhlář či řezbář, prezentuje i práci kovotlačitele, koláře, bednáře, šindeláře a mnoha dalších. Mezi nejzajímavější exponáty patří vyřezávaný mechanický skanzen řemesel a 100 let stará školní třída s ukázkami národních krojů. V expozici vozovny je možné si prohlédnout nejrůznější historická vozidla. V budově muzea je umístěna i stylová restaurace Nový dvůr.
Malá zahrada se soukromým chovem zvířat, přístupná pro návštěvníky všeho věku a zájmových skupin. V areálu najdete expozici zvířat a atrakce pro děti. Zvířata, která zde můžete vidět: Puma americká, Leguán zelený, Makak rhesus, Ara zelenokřídlý, Klokan benettův, Ara Ararauna, Amazoňan modročelý, Žako kongo, Papoušek senegalský, Alexandr velký, Mýval severní, Korela, Krkavec, Pštros emu, Kačena čínská, Kozy a Ovce, Srna obecná
Krasová oblast Jeskyně Na Pomezí je tvořena vrstvami krystalických vápenců (mramorů), které vznikly v období starších prvohor. Na malém území jsou zde vyvinuty výrazné povrchové krasové jevy, zejména škrapy, závrty, paleoponory, aktivní ponor a vývěr. Mnohem významnější jsou však krasové jevy podzemní, v oblasti se vyskytuje několik jeskyní.
Mezihoří se nachází v úzkém údolí Wilczki na úpatí Králického Sněžníku, jedenáct kilometrů jihovýchodně od Kladské Bystřice. Na západním okraji obce se v úzké strži nalézá 22 metrů vysoký vodopád Wilczki, jenž je jedním z největších přírodních vodopádů Sudet. Vodopád Wilczki si pak můžete prohlédnout a nafotit ze speciálního ocelového mostu, který je přímo nad vodopádem.V okolí se nachází například Medvědí jeskyně zhruba 6 km.
Resort nabízí aktivity typu lanová dráha, lanový park, bobová dráha, dětský Fun park, horolezecká stěna, půjčovna Segway, disc golf park, půjčovna kol
srdcem městečka Kudowy je Lázeňský par (Park Zdrojowy), který se nachází přímo na úpatí Góry Parkowej. Park byl založen v 17. století jako park anglického typu v nadmořské výšce 390 - 400 m. n. m. Městečko Kudowa Zdrój se nachází na rozhraní Stolových a Orlických hor. Podstatou léčby ve zdejších lázních je využití místních minerálních vod, které slouží pitným kúrám a koupelím.
Lądek Zdrój, jedny z nejstarších lázní v Evropě, se nachází v okolí Zlatých Hor, v přímé blízkosti Sněžníku, majestátního vrcholu nacházejícího se nad Kladskou zemí, k sobě od staletí přitahuje turisty a lázeňské hosty. Poloha města, jeho památky, krása staroměstské čtvrti a zeleň parků v lázních, jsou součástí neopakovatelné atmosféry města.
Vodní elektrárna se nachází u obce Loučná nad Desnou. Elektrárna má tři "nej". Největší reverzní vodní turbínu v Evropě - 325 MW, dále elektrárnu s největším spádem v České republice - 510,7 m a největší instalovaný výkon v ČR - 2 x 325 MW. Vodní elektrárna Dlouhé Stráně se v roce 2005 zařadila mezi 7 největších divů České republiky. Od roku 2010 je horní nádrž přečerpávací vodní elektrárny Dlouhé Stráně přístupná šesti-sedačkovou lanovkou. Lanovka Vás doveze k horní nádrži na 4,5 km trasu, kterou můžete absolvovat pěšky, na kole nebo využít minibusu, který na této trase pendluje.
Priessnitzovy léčebné lázně leží v překrásném, magickou silou nabitém místě, ve svahu nejvýchodnějšího výběžku Rychlebských hor cca 2 km od města Jeseník v průměrné nadmořské výšce 620 m n. m. Léčebné lázně jsou nejstarší vodoléčebné lázně na světě. Za svou existenci a proslulost vděčí geniálnímu rodákovi Vincenzi Priessnitzovi (1799 – 1851). Rozbory prokázaly v ovzduší přítomnost záporně nabitých iontových částic, které výrazně snižují hladinu alergenů v ovzduší a dále také přítomnost některých stopových prvků, nezbytných pro správný rozvoj a funkci organismu.